Pączki ze sklepu

W polskiej tradycji nie brakuje dni, które obchodzi się w wspaniały sposób. Takimi na pewno są święta, które wynikają z wiary.

Takimi dniami, o specyficznym charakterze są także te, które od lat obchodzi się w taki sam sposób. One także wynikają z tradycji. Wiele z nich obchodzi się już od pokoleń. Inne do tradycji weszły dopiero ostatnimi czasy. Do takich dni, które od wieków obchodzi się tak samo, na pewno polecam tłusty czwartek. To dzień, który niejako poprzedza początek wielkiego postu. Tłusty czwartek jest tym czwartkiem, który jest bezpośrednio przed środą popielcową. To więc ostatni czwartek karnawału.
Jak obchodzi się tłusty czwartek? Wręcz niezbyt duże dzieci wiedzą, że w tym dniu pączek posiada własne święto i obchodzi się je w taki sposób, że każdy stara się zjeść przynajmniej jeden pączek. Jeśli paczka się nie zje, to w sumie nic złego się nie stanie. Nie będzie to powodowało żadnego nieszczęścia ni niczego w tym rodzaju. Natomiast nie na tym cała idea polega. pączki są smaczne, słodkie. Nie każdy jada je na co dzień. Dlatego w tłusty czwartek jest ku temu szczególna okazja. Tym bardziej, że pączki na tłusty czwartek w każdej chwili są jakiś lepsze. Piecze się ichniejszym więcej na innym tłuszczu niż zwykle i dlatego ich smak jest dużo lepszy. Oprócz tym jeśli w ciągu roku jada się je sporadycznie albo wcale, to w tłusty czwartek w każdej sytuacji będą smakowały priorytetowo. Dlatego dla wielu ludzi tłusty czwartek jest dniem, kiedy pączek jest obowiązkową przyjemnością. A że piecze się je wówczas w wielu wariantach, na jednym pączku zwykle się nie kończy.
Warto zobaczyć: Pączki na tłusty czwartek.

Share

Dodaj komentarz