Czy feromony są skuteczne?

Feromony są substancjami, które produkowane są przez rośliny i zwierzęta. Feromony produkują takżerównież ludzie. To nieprawdopodobnie delikatne substancje zapachowe, które mogą mieć bardzo zróżnicowane działanie. W świecie zwierząt mocne feromony decydują o tym, jaką pozycję określony osobnik zajmuje w stadzie.

Posiadają również duży wpływ na atrakcyjność płciową. Mogą też spełniać funkcje ochronne, ostrzegawcze i wabiące. Są one na tyle skuteczne, że zaczęto je wyprodukować na skalę przemysłową.
Decyzje takie poparto licznymi badaniami, które potwierdziły, że działanie feromonów jest de facto spore i że dzięki nim postrzeganie danej osoby może być faktycznie inne. Obecnie wytwarza się te substancje w celach sprzedażowych. Zwykle sprzedawane są w drogeriach i perfumeriach, gdzie albo dolewa się je do wybranych perfum lub decyzję o ichniejszym użyciu zostawia się klientowi. Wówczas on sam ma możliwość stosować feromonów wówczas, kiedy woli, a nie za każdym razem, kiedy używa kupionych perfum. O tym, czy feromony są efektywne na co dzień przekonuje się kilka osób. A te, które miały okazję doświadczyć ich funkcjonowania, nie umieją zwykle już z nich zrezygnować. Feromony zazwyczaj mają wpływ na ich żywot zawodowe i osobiste. Jeżeli już feromony są właściwie dozowane zwykle jest to wpływ pozytywny. Takie substancje mogą mieć wpływ na atrakcyjność płciową i pozycję, jaką zajmuje się w pracy. To w szczególności chętnie wykorzystywane substancje przez przedstawicieli handlowych albo osoby, które w swojej pracy muszą zarządzać ludźmi. Feromony ułatwiają im to zadanie.
Polecana strona: czy feromony są skuteczne.

Share

Dodaj komentarz