Wizyty domowe

Ile kosztuje domowa wizyta lekarska? Wszystko zależy od tego, kto ją realizuje i w ramach jakich usług. W tym momencie w wielu przychodniach lekarz wizyty domowe to standard.

Po prostu przychodnia zdrowia wyznacza lekarza lub lekarzy, który w danym dniu i godzinach mogą odbywać wizyty lekarskie. Wówczas nie przyjmują oni pacjentów w przychodni, niemniej jednak są do dyspozycji tych pacjentów, którzy potrzebują wizyty domowej. Żeby lekarz zjawił się w domu pacjenta, trzeba wyłącznie do przychodni zadzwonić i umówić się na taką wizytę.
Inaczej sprawa wygląda, gdy wizyty domowe lekarzy odbywają się prywatnie. Wówczas odpłatność za nie ponosi osoba, która lekarza wezwała. Ceny wizyt domowych nie są jednakowe, bo lekarze specjaliści mają zróżnicowane cenniki. Zupełnie inaczej swoją wizytę wyceni geriatra zupełnie inaczej pediatra. Inne stawki obowiązują w miastach, a inne w nieznacznych wsiach. W przypadku cen wizyt domowych znaczenie ma też to, skąd taki lekarz dojeżdża. Jeśli posiada do pokonania dość duża odległość, to siłą rzeczy jego wizyta może być droższa. Jeżeli natomiast nie posiada takich konieczności, to ludzie nie decydują się na lekarz wizyty domowe. Takie zamawia się w sporadycznych przypadkach, kiedy zmusza do tego uwarunkowania. Przynajmniej te prywatne wizyty. Bo jeśli są to wizyty nieodpłatne, to w dużej liczbie przypadków odbywają się one regularnie. W przypadku osób starszych, czy przewlekle chorych, lekarz przyjeżdża do nich systematycznie. Robi to w ramach swoich zawodowych obowiązków i płci mu za to ta placówka służby zdrowia, w której pracuje i w ramach której realizuje domowe wizyty u pacjentów.
Więcej: medicover wizyty domowe.

Share

Dodaj komentarz