Tlenoterapia

Sesje w komorach normobarycznych cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno pomiędzy ludzi, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami a także urazami, jak też osób, które chcą poprawić swój wygląd czy samopoczucie. Należy zaznaczyć, że komora normobaryczna stwarza optymalne warunki do przeprowadzenia tlenoterapii, a mianowicie podwyższone ciśnienie atmosferyczne, jak też podwyższone stężenie gazów, a z dokładnością tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru.
Jakie wykorzystanie ma tlenoterapia?
Leczenie tlenem znane jest od dawna, wykorzystuje się takie terapie między innymi w sytuacji osób po ciężkich oparzeniach, ponieważ przeznaczenie tlenu w podwyższonym stężeniu znacznie przyspiesza gojenie ran oraz regenerację tkanek.

Takie sesje w komorach wykorzystywane są przez sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują a także leczą kontuzje. Trzeba jednakże podkreślić, że normobaria Łódź to też skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a w ten sposób ułatwia dotarcie tlenu do miejsc trudnodostępnych, co przekłada się w głównej mierze na zmniejszenie problemów skórnych, takich jak rozstępy czy zmarszczki. A dodatkowo, tlenoterapia ma też korzystny wpływ na schorzenia tj. zapalenie atopowe czy łuszczyca. Terapia podwyższonym stężeniem tlenu przyspiesza gojenie ran, niweluje opuchlizny po urazach, zmniejsza stany zapalne, jak także pobudza do produkcji kolagenu, komórek macierzystych oraz komórek odpowiedzialnych za odnowę tkanki kostnej.

Zobacz: normobaria Łódź.

Share

Dodaj komentarz