Rzęsy w kępkach

Mimo iż sztuczne rzęsy są bardzo popularne i coraz w dodatku kobiet, zarówno młodych, jak i starszych, widujemy w takich rzeczach, to należy sobie zdawać sprawę z tego, że są oczywiste przeciwwskazania do noszenia takich rzeczy głównie sztuczne rzęsy nie są dla kobiet, które są chore na trichotillomanię.
Ta choroba polega na notorycznym wyrywaniu w osobie włosków i jeśli kobieta będzie miała sztuczne rzęsy, to będzie je wyrywała razem z naturalnymi. Drugim przeciwwskazaniem są wszelkiego rodzaju choroby oczu.

Jeżeli cierpisz na zaćmę, jaskrę lub jakieś alergię oczną, to takie rzeczy absolutnie nie są dla ciebie wskazane. Ostrożnym trzeba być również wówczas, gdy wykazujesz nadwrażliwość na klej. Wówczas rzęsy na pasku lub przyklejane na stałe kępki mogą powodować reakcja alergiczną. Odczyn może się pojawić w tej samej chwili albo po kilku dniach. Jeżeli rzęsy będą nie dobrze przyklejone i będą zbyt mocno odbijały się w powiekę, to podczas odrastania może to powodować kłopoty z oczami. Może się tak stać też wówczas, gdy twoje oczy nie są przystosowane do noszenia sztucznych rzęs lub gdy nie utrzymujesz odpowiedniego poziomu higieny. Na nieszczęście sztuczne rzęsy nieprosto jest utrzymać w czystości i mogą się mnożyć tam bakterie , a dodatkowo drożdżaki i grzyby. Może także dojść do na mnożenia się pasożytów. Wówczas oczy zaczynają puchnąć i wyglądają dziwnie, jakbyś płakała. To 1szy sygnał do tego, że trzeba szybko takie rzęsy zdjąć i przemyć oczy specjalnym preparatem a w późniejszym czasie stosować krople do zaczerwienionych i spuchnięty oczu.
Źródło informacji: rzęsy na pasku.

Share

Dodaj komentarz