Tworzymy strony www

Podczas budowy strony internetowej trzeba pamiętać o kilku niezwykle ważnych aspektach. Te aspekty determinują nie tylko wygląd strony, ale również to, jak będą się po niej poruszali konsumenci. Projektowanie witryn internetowych obecnie znacznie odbiega od tego, jakie wykonywane było jeszcze kilka lat temu.

Obecnie strony wytwarza się przede wszystkim w technologii responsywnej, czyli każda strona musi się dopasowywać do wielkości ekranu, na jakim jest wyświetlana, bez względu na to, czy jest to tablet, czy smartfon, laptop, czy duży monitor komputera stacjonarnego.
Projektowanie stron www kiedyś polegał na zastosowaniu sporej liczby tak zwanych wodotrysków, czyli mieliśmy technologie flash, która dzisiaj jest już absolutnie nie stosowana, mieliśmy na prawdę dużo zdjęć w różnej jakości i ogólny chaos na stronie, zarówno pod względem ilości zakładek, jak i palety barw. Teraz się to zmieniło, dlatego że ilość stron www , a ponadto informacje, jakie są na tych serwisach zamieszczane, są tak obszerne, że konsumenci doświadczają chaosu informacyjnego i potrzebują szybko odnaleźć informacje w konkretnym miejscu bez straty czasu. Dlatego też tworzenie stron wykonywany jest w taki sposób, aby użytkownik mógł na stronie szybko wyszukać to, czego poszukuję i żeby strona była bardzo czytelna. Rezygnuje się ze wszelkich dodatków, które zaburzają wczytywanie się strony i opóźniają ją. W zamian za to wykorzystuje się proste technologie, które czynią stronę bardziej czytelną. To koryguje znacznie jej działanie.
Sprawdź tutaj: projektowanie stron www.

Share

Dodaj komentarz