Restrukturyzacja – co warto wiedzieć?

W przypadku problemów inwestycyjnych grozi nam utrata płynności finansowej, a w sytuacji prowadzenia działalności gospodarczej, jak też gospodarstwa rolnego wiąże się to z ogłoszeniem upadłości. Warto wspomnieć, że zarówno postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne jest przeprowadzone przez kancelarie prawne, które oferują swoim klientom fachową a także kompleksową obsługę.
Restrukturyzacja – to warto wiedzieć
Przede wszystkim powinno się podkreślić, że działania restrukturyzacyjne mają na celu uchronić majątek gospodarstwa rolnego, jak także przywrócić mu płynność finansową, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie ogłoszenie bankructwa.

Jeśli znaleźliśmy się w trudnej sytuacji finansowej, warto skorzystać z fachowej pomocy prawnej, która obejmuje między innymi wykonanie audytu finansowego, jak również prawnego danego podmiotu gospodarczego, w tym gospodarstwa rolnego. W ramach usług kancelaria oferuje również negocjacje z wierzycielami, które ostatecznie mają doprowadzić do wydłużenia terminu spłaty albo umorzenia odsetek. A dodatkowo, postępowanie restrukturyzacyjne, by mogło zostać uruchomione, wymaga złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z całą dokumentacją a także załącznikami. Także w tym aspekcie wspomoże nas kancelaria adwokacka, poddając skrupulatnej weryfikacji wszelkie dokumenty, które obejmują w głównej mierze umowy kredytowe z bankami, jak również umowy zawierane z klientami czy kontrahentami. Jak się więc okazuje, kancelarie adwokackie oferują kompleksowe usługi, które obejmują doradztwo restrukturyzacyjne, jak również dokładnie określone działania.

Więcej informacji na stronie: doradztwo restrukturyzacyjne.

Share

Dodaj komentarz