Jak odstraszyć dziki?

Wiele osób, które prowadzą gospodarstwo rolne albo także mają ogród, zastanawia się, w jaki sposób ze znakomitym skutkiem odstraszyć zwierzynę leśną, która żeruje na uprawach. Efektywnym sposobem jest odstraszacz na bobry, czyli preparat chemiczny, który imituje zapach wilka, który jest naturalnym wrogiem zwierząt leśnych takich jak bobry czy sarny, a jednocześnie jest to zapach neutralny dla człowieka.
Sposoby na odstraszanie zwierzyny leśnej – na zwrócić uwagę?
Należy wyjaśnić, że preparaty takie jak odstraszacz na sarny przede wszystkim są produktami bezpiecznymi, które nie wpływają w żaden negatywny sposób na uprawę, a równocześnie są bezpieczne dla zwierząt a także ludzi.

Są to także preparaty z atestami, które są biodegradowalne a także ekologiczne. A przy tym, wykazują się bardzo wysoką skutecznością, a więc w skuteczny sposób zabezpieczają uprawy czy również ogrody przed wizytami zwierząt leśnych, które mogą spowodować ogromne straty. Trzeba wspomnieć też o tym, że repelent na dziki może być stosowany w dwojaki sposób. Taki preparat może być użyty wprost na ziemi, niemniej jednak także można go użyć na palikach ogrodzenia poprzez zastosowanie odpowiednich szmatek czy też gąbek. Warto mieć na uwadze o tym, że z takiego preparatu chętnie korzystają właściciele gospodarstw rolnych, ale też posiadacz ogrodów, sadów ty również myśliwi i leśnicy. Jeżeli już zatem mamy problem ze zwierzętami leśnymi, które powodują straty np w naszych uprawach kukurydzy, warto zastosować skuteczny a także bezpieczny preparat chemiczny, który odstrasza zwierzynę leśną.

Sprawdź: odstraszacz na bobry.

Share

Dodaj komentarz