Korzyści z ogrzewania podłogowego frezowanego

Ogrzewanie podłogowe stanowi opcję dla systemów grzewczych z kaloryferami. I pod wieloma względami jest wyjściem znacznie korzystniejszym. Głównie system rurek rozprowadzających ciepło, które jest rozmieszczony według schematu na całej podłodze, sprawia równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu.

W sytuacji kaloryferów pomieszczenie jest podzielone na strefy ogrzane w różnym stopniu. Zatem ogrzewanie podłogowe gwarantuje komfort termiczny. To natomiast nie wszystko, ponieważ cyrkulacja powietrza w sytuacji kaloryferów obniża także poziom wilgotności, co sprzyja rozprzestrzenianiu się szkodliwych dla zdrowia roztoczy. Nie jest więc zaskoczeniem, że coraz więcej osób decyduje się na instalację ogrzewania podłogowego. Ciekawym wyjściem w ramach tego systemu grzewczego jest ogrzewanie podłogowe frezowane. Warto więc poznać kilka informacji na jego temat.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – o tym trzeba wiedzieć
Jest to rodzaj systemu grzewczego, którego montaż nie wymagania prowadzenia zaawansowanych prac budowlanych. Nie trzeba więc skuwać całej posadzki, aby zainstalować rurki grzewcze. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe polega na wycinaniu około dwucentymetrowych otworków w już wylanej posadzce. W ten sposób system jest zakładany bardzo szybko. W sytuacji mniejszych powierzchni prace mogą być zakończone w ciągu zaledwie jednego dnia. Co najistotniejsze, pył, który jest wytwarzany w czasie prac, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, zatem nie uwalnia się do wnętrza.
Sprawdź: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Share

Dodaj komentarz