Jakie rośliny ozdobne wybrać do ogrodu?

Własny ogród to marzenie wielu z nas. Ażeby był natomiast przepiękny, należy wyposażyć go w odpowiednie elementy, jak także zadbać o odpowiednią oprawę z roślin ozdobnych. Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem, to wówczas najlepiej korzystać z gatunków łatwych w uprawie, które nie charakteryzują się dużymi wymogami, jeśli chodzi o warunki glebowe a także pielęgnację.

O ile natomiast jesteśmy doświadczonymi ogrodnikami i kojarzymy się na uprawie roślin, to wówczas możemy sobie pozwolić na wybór gatunków, które wymagają uwagi a także cierpliwości.
Rośliny, które niezawodnie sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny wyszukać się trawy ozdobne, które doskonale nadają się do kompozycji rabatowych. Na szczęście ogromna różnorodność pozwala wybrać gatunek odpowiedni do naszego ogrodu, czyli warunków glebowych a także aranżacji. Dobrze wygląda a także testuje się w różnorakich ustaleniach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach, które tworzą kępy. Należy do roślin niedużych, dorasta do około 30 cm. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląda bardzo efektownie. Oczywiście jak większość traw ma niewielkie wymagania, o ile chodzi o uprawę. Inną rośliną, która powinna odnaleźć się w ogrodzie, jest całą pewnością hortensja. Do wyboru mamy sporo różnych gatunków, np Hortensja Red Baron, która osiąga imponujące rozmiary, dorasta wręcz do półtora metra wysokości. Innym ciekawym gatunkiem Hortensja pnąca, która dobrze radzi sobie nawet w pełnym zacienieniu.

Więcej informacji na stronie: Hortensja Red Baron.

Share

Dodaj komentarz