Kiedy na świat przychodzi dziecko

 

Narodziny malucha są nie lada wyzwaniem dla osób, które nie mają jeszcze dzieci. W większości sytuacji nie wiedzą one, jak wybierać ubranka dla noworodka i jak skompletować wyprawkę. Towarzyszą im obawy, że czegoś nie kupią i zwykle kupują wiele rzeczy, które później nigdy się nie przydadzą. Polecam zatem pamiętać, że wyprawka dla niemowlaka wcale nie musi być bardzo duża – na początek zwykle wystarczy wyłącznie kilka kompletów ubranek , a oprócz tego główny zestaw kosmetyków i paczka pieluch jednorazowych.

Ubranka dla niemowląt są aktualnie śliczne, kolorowe i aż kusi, ażeby zabrać je ze sklepowych półek do domu. Należy natomiast pamiętać, że maluszki bardzo szybko rosną i w ciągu 3-4 pierwszych miesięcy życia najprawdopodobniej podrosną o dwa rozmiary ubranek. Z tego powodu, początkowo, w najmniejszym rozmiarze warto zakupić jedynie 3-4 pajacyki dla niemowląt, kilka koszulek lub body i ewentualne spodenki, gdyż za 2-3 tygodnie najmniejszy rozmiar ubranek będzie już za nieduży. Ponadto nie ma co kupować sporej ilości ubranek, gdyż może się okazać, że część wybranych ciuszków będzie dla nas niepraktyczna i będziemy woleć korzystać z innych ich typów.

Organizując wyprawkę dla niemowlaka, najlepiej jest zdać się na pomoc znajomych albo rodziny, która ma już dzieci i wie, co jest najpotrzebniejsze tuż po urodzeniu malucha. Oprócz tego można znaleźć takie informacje na wielu forach internetowych, na których posiadamy z całej Polski wymieniają się swoimi doświadczeniami i wzajemnie sobie doradzają, gdy mają jakieś dylematy z wychowywaniem dzieci.

 

Sprawdź: ubranka dla niemowląt.

Share

One thought on “Kiedy na świat przychodzi dziecko

Dodaj komentarz