Wypożyczalnia samochodów

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, dla każdej osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym trzeba się auto zastępcze. W dzisiejszych czasach samochód osobowy stał się nieodzownym elementem naszej codzienności, dlatego nie trzeba już udowadniać potrzeby korzystania z samochody. Jeżeli wasz samochód osobowy nadaje się tylko do kasacji lub spędzi następnych kilkanaście dni w warsztacie samochodowym, to zdecydowanie warto postarać się jak najszybciej o samochód zastępczy.

Samochód z OC sprawcy bez problemu zostanie wam wypożyczony gdy jedynie pokażecie spisane oświadczenie i protokół z wypadku samochodowego. Nie będziecie musieli ponosić żadnych kosztów wypożyczenia samochodu osobowego, gdyż wszystkie koszty zostaną naliczone na konto danego zakładu ubezpieczeń społecznych.
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zabezpiecza nie tylko i wyłącznie was, niemniej jednak również wasze mienie. Auto z OC jest jednym z elementów ułatwiających dla was szybki powrót do życia sprzed wypadku samochodowego. W tej sytuacji jesteście stroną poszkodowaną, zatem zakład ubezpieczeń społecznych powinien jak najszybciej zwrócić wam wszystkie koszy leczenia oraz dodatkowo przywrócenia waszego samochodu osobowego do stanu sprzed wypadku. Należy wam się także auto zastępcze, niemniej jednak wyłącznie na okres naprawy waszego samochodu osobowego. Wraz z dniem odebrania swojego samochody z warsztatu samochodowego, powinniście oddać auto zastępcze. Kolejne dni zwłoki będą na nieszczęście liczone na wasz rachunek i zakład ubezpieczeń nie wypłaci wam za nie środków finansowych.
Warto zobaczyć: wypożyczalnia samochodów łuków.

Share

Dodaj komentarz