Inwestowanie w pozycjonowanie

Wydaje się, że umieszczanie linków w tekście jest bardzo łatwe. Wystarczy wpisać odpowiednią komendę, zakryć tekstem i wszystko gotowe. Z technicznej strony, jak najbardziej.

Problem polega na tym, że czytającymi strony internetowe nie są technicy, który oceniają tylko poprawność stworzenia. Przeciwnie- strony internetowe przeglądają zwykli ludzie, którzy koncentrują się na treści. Te same osoby bardzo nie doceniają, gdy na siłę im się coś wciska, kiedy tekst napisany jest jedynie po to, by promować coś innego. Bardzo szybko odchodzą od stron, gdzie przewijają się takie wątki. Nieprosto zresztą się dziwić- żadna osoba nie chce by nadużywano jego zaufania. Internauta wchodząc na stronę oczekuje, że spotka się z wartościową treścią, a nie krypto-reklamą. Jeżeli już ktoś potrzebuje podlinkować w tekście parę rzeczy, musi zrobić to umiejętnie.
Przede wszystkim, kryterium podstawowym powinno być to, że preferuje się być fair. Znaczy to, że właściwie każdy treść powinien mieć w sobie jakąś wartość. Ze stuprocentową pewnością, nie chodzi o to, by wszystko w internecie było maksymalnie profesjonalne. Kilka osób robi coś hobbystycznie, inni nie otrzymują za prowadzenie strony takiego wynagrodzenia, by odpowiadało to najwyższej jakości. Jednak niezależnie od tego, jak i za ile coś się robi, tekst nie powinien być zlepkiem bezsensownych zdań. Nie powinien również posiadać chwytliwych, nieprawdziwych tytułów. Pewnie kilka osób czytających natknęło się na ten podstawowy problem, kiedy to tytuł obiecywał szokujące wiadomości, natomiast rzeczywiście nie demonstrował żadnej dodanej wartości. Takie praktyki są godne potępienia.
Następnym ważnym kryterium jest naturalność. Linki powinny wpasowywać się w treść. Po stronie piszącego stoi o tyle trudniejsze zadanie, że nawet kiedy pisze jakiś tekst pod link, treść powinien o niego zahaczać i wkomponowywać go jako część całości. Na pewno trzeba nad tym ciut pomyśleć, jednak efekt jest bardzo dobry. Ani jedna osoba wszakże nie preferuje zapychać internetu bezsensownymi treściami, a w zasadzie jeżeli już czytelnik już po pierwszym akapicie stwierdzi, że wszystko jest wyłącznie pretekstem dla linku, niechętnie w niego kliknie. Polecam pamiętać o tych regułach.
Dodatkowe informacje: dobre zaplecze pod seo.

Share

Dodaj komentarz