Galeria sztuki – współczesna rzeźba

Rzeźbiarstwo współczesne wzbudzbyt ogromne emocje, jak również przyciąga wielbicieli sztuki nowoczesnej, czy również osoby, które poszukują pięknych a także wybitnych prac. Rzeźby Igora Mitoraja były teraźniejsze na pokazach oraz wystawach organizowanych przez najwybitniejsze galerie sztuki nowoczesnej w głównej mierze w Paryżu i Mediolanie, ale też w Nowym Jorku czy też na terenie Japonii.
Wybitne prace rzeźbiarskie – na co zwrócić uwagę?
Jeżeli jesteśmy zainteresowani sztuką, a zwłaszcza rzeźbiarzem, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością idealnie znamy nazwisko Igor Mitoraj.

Jest to artysta rzeźbiarz, który urodził się oraz kształcił w Polsce, a następnie rozpoczął swoją karierę jako rzeźbiarz na zachodzie Europy, we Francji oraz Włoszech. Tam też uruchomił swoją pracownię, gdzie powstawały jego wybitne prace, np tj. Perseusz czy również Helios, które aktualnie możemy oglądać na stronach galerii nowoczesnej. Należy podkreślić, że Mitoraj w swoich pracach nawiązywał do pracy rzeźbiarzy starożytnych, a więc interesował się mitologią grecką a także rzymską, którą szczegółowo studiował przez lata pracy zawodowej. Warto mieć na uwadze też o tym, że Igor Mitoraj rzeźba to bardzo duże rozmiary prac, które wzbudzały zachwyt, jak również były wystawiane w charakterystycznych punktach największych miast europejskich, takich jak Paryż Mediolan czy Kraków. Nie powinno budzić zaskoczenia, że ten artysta jest nadal popularny pośród miłośników a także znawców sztuki, którzy preferują jego wielki talent, zaangażowanie oraz precyzję.

Polecamy: Igor Mitoraj rzeźba.

Share

Dodaj komentarz