Jaką dietę stosować po usunięciu woreczka żółciowego?

Dolegliwości związane z woreczkiem żółciowym czy wątrobą są bardzo bolesne i nieprzyjemne. Najczęściej wiąże się to z silnym bólem w nadbrzuszu. Coraz częściej ból promieniuje również pod łopatkę.

Jeżeli już dolegliwości bólowe nie ustają, powinno się niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Leczenie zazwyczaj ma charakter farmakologiczny, w ostateczności woreczek żółciowy może być usunięty. Jednym z najważniejszych elementów terapii chorób woreczka żółciowego jest odpowiednia dieta. Warto zatem poznać więcej informacji na temat woreczek żółciowy dieta.
Jaką dietę używać na woreczek żółciowy?
Wiele ludzi zastanawia się, jak wspomagać wątrobę po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Otóż jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań jest stosowanie się do zasad diety przewidzianej po usunięciu woreczka. Podstawowa zasada diety po usunięciu woreczka żółciowego to potrawy lekkostrawne a także ograniczenie ilości spożywanego tłuszczu. Co za tym idzie, dieta powinna być bogata głównie z wielkiej ilości świeżych warzyw i owoców, które są skarbnicami witamin, minerałów oraz makro i mikroelementów, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, a zatem też na działanie układu pokarmowego. W dodatku, dieta na woreczek żółciowy powinna być oparta na potrawach gotowanych i duszonych, a nie smażonych. Warto więc przestawić się na gotowanie na parze, co w znaczący sposób ogranicza ilość wykorzystywanych tłuszczy. Z diety nie trzeba całkowicie wyeliminować mięsa, niemniej jednak warto wybierać jego chude odmiany, tj. drób, królik czy polędwiczki.

Więcej informacji na stronie: jak wspomagać wątrobę po usunięciu pęcherzyka żółciowego.

Share

Dodaj komentarz