Jak zabezpieczyć nośniki danych?

Bezpieczeństwo danych firmowych wymaga przestrzegania kilku kluczowych zasad, które dotyczą między innymi regularnego wykonywania kopii zapasowych danych poufnych, jak również danych pochodzących z plików tekstowych, plików graficznych, arkuszy kalkulacyjnych czy programów księgowych i rozliczeniowych. Powinno się pamiętać, że przechowywanie kopii zapasowych wykonywane jest przez firmy działające na rynku usług bezpieczeństwa informatycznego.
Jak nie utracić danych firmowych?
Podstawowa zasada bezpieczeństwa mówi o tym, ażeby regularnie wykonywać kopie zapasowe danych, które nie mogą być utracone, ponieważ grozi to przykrymi konsekwencjami dla funkcjonowania firmy.

Jednak samo wykonywanie kopii to za mało, ażeby uchronić się przed utratą istotnych dla funkcjonowania firmy danych oraz informacji. Konieczne jest jeszcze przechowywanie dysków twardych z danymi firmowymi, które powinno być wykonywane przez specjalistów, a zatem firmy, które gwarantują między innymi bezpieczny transport nośników informacji, jak także ich bezpieczne przechowywanie w sprawdzonych oraz w odpowiedni sposób zabezpieczonych lokalizacjach. Wymagane jest to, aby kopie zapasowe przechowywane były w co najmniej dwóch różnorakich lokalizacjach, co w znaczący sposób zwiększa bezpieczeństwo danych firmowych. Co za tym idzie, przechowywanie kopii zapasowych warto powierzyć firmie, która zapewnia monitorowaną a także całodobowo chronioną lokalizację. Co więcej, firmy oferujące takie usługi zajmują się również w archiwizacją danych elektronicznych oraz takowych w wersji tradycyjnej.

Polecamy: przechowywanie kopii zapasowych.

Share

Dodaj komentarz