Szkółka drzew owocowych

Założenie własnego sadu owocowego nie jest wcale skomplikowane. Głównie trzeba mieć odpowiednio przygotowaną ziemię a ta ziemia musi być spulchniona i nawieziona. Nawóz jest w szczególności ważny w sytuacji roślin bardzo wymagających.

O ile roślina jest wymagająca, to powinno się jej zapewnić odpowiednią ilość składników pokarmowych, które są konieczne dla jej rozwoju. Np orzech włoski jest taką rośliną, która nie wymaga bardzo dobrej gleby, ale w okresie wzrostu sadzonki dobrze byłoby, gleba była jak najlepsza.
Im lepsza będzie gleba dla takich sadzonek, tym szybciej te sadzonki wyrosną i tym będą w przyszłości bardziej odporne. Orzech włoski Jacek oraz inne odmiany orzechów, drzewek owocowych i krzewów hoduje się lub wprost w ziemi, przy czym ta ziemia musi posiadać bardzo dobrą jakość, lub w doniczkach wypełnionych specjalnym podłożem. Uprawa w doniczkach jest nieco łatwiejsza, niemniej jednak tylko wtedy, gdy mamy niedużo tych doniczek a także miejsce, gdzie można osłonić doniczki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W sytuacji plantacji bezpośrednio na dworze należy bardzo mocno dbać o rośliny, by nie zniszczyły ich wiatry, śnieg, mróz, czy grad. Zapewnienie odpowiednich warunków gwarantuje, że krzewy owocowe oraz inne rośliny będą miały bardzo dobry pokrój i będą wystarczająco silne, aby przyjąć się w nowym miejscu. Roślina musi być realnie silna, aby zaadaptować się do innych warunków glebowych i atmosferycznych. Słaba może szybko zmarnieć i będzie należało zakupić nową.
Źródło: szkółka krzewów owocowych.

Share

Dodaj komentarz