Wyspa Faro – krajobrazy

Niewątpliwie ogromne zainteresowanie wzbudzają wyjątkowe miejsca, które mają wspaniały charakter, choć ze względu na niesamowite krajobrazy oraz scenerię. Takim właśnie miejscem jest wyspa Faro, czyli bardzo niewielka wyspa położona blisko wybrzeży Gotlandii, do której możemy zdobyć się promem, a rejs trwa zaledwie kilka minut.
Co warto mieć świadomość tego na temat wyspy Faro?
Na początku trzeba podkreślić, że jest to wyspa, która charakteryzuje się wyjątkowym krajobrazem, który tworzą w głównej mierze przepiękne wapienne skały, które bogate są w zarośla czy też wrzosowiska.

To wyjątkowa sceneria sprawiła, że osiedlił się tam jeden z bardziej znanych reżyserów, a mianowicie Ingmar Bergman. Spędził na tej wyspie nieomalże 40 lat i tam także został pochowany w zgodzie ze swoim ostatnim życzeniem. Trzeba pamiętać o tym, że wyspa jest tak piękna, że została wybrana przez reżysera ze względu na wyjątkowość fotografii plenerowych. W dodatku, Bergman docenił też niepowtarzalność tej wyspy, która stanowiła dla niego pustelnię, gdzie mógł zbudować. Obrazy krajobrazu z tej wyspy przewijają się w wielu filmach, które odniosły sukces komercyjny i przeniknęły do świadomości wielu widzów. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że ta wyspa budzi tak ogromne zainteresowanie nie tylko wielbicieli wyjątkowej przyrody i dzikiej natury, niemniej jednak również miłośników kina, a zwłaszcza filmów tego znanego szwedzkiego reżysera. Warto zatem zaznajomić się ze zdjęciami, które perfekcyjnie ilustrują wyjątkowy klimat tej niepowtarzalnej małej wyspy położonej niedaleko Gotlandii.

Zobacz również: Ingmar Bergman.

Share

Dodaj komentarz