Wycena firmy – usługi

Jeżeli już planujemy podział przedsiębiorstwa lub również fuzje spółek, to musimy uświadomić sobie, że warto skorzystać z fachowej wyceny aktuarialnej, jaką oferuje biuro aktuarialne. Są to usługi wykonywane tylko przez specjalistów, którzy mają duże doświadczenie, jak także dysponują odpowiednimi rozwiązaniami, które pozwalają na przygotowywanie raportów finansowych w niezbyt długim czasie.
Dlaczego warto korzystać z usług biur aktuarialnych?
Przede wszystkim powinno się mieć świadomość, że profesjonalne wyceny finansowe oraz aktuarialne są potrzebne w sytuacji przykładowo wprowadzania nowej polityki podatkowej do firmy.

Dotyczy to też opracowania nowej koncepcji rozwojowej dla firmy, która uwzględnia rozmaite plany modernizacyjne, restrukturyzacyjne czy inwestycyjne. Co więcej, usługi tj. wycena spółki są potrzebne w sytuacji fuzji spółek. Warto wspomnieć także o tym, że całość wyceny aktuarialnej oraz finansowej może być przeprowadzona drogą elektroniczną, co dodatkowo wpływa na szybkość realizacji usługi. Aktuariusze zajmują się też opracowaniem modeli rozwojowych oraz modernizacyjnych dla firm działających w różnorakich branżach, jak również oceną oraz analizą zaproponowanych planów finansowych. Co więcej, wycena firmy czy spółki to nie jedyne usługi w tym zakresie, ponieważ wyceniane są także wartości niematerialne a także prawne, a więc np znak towarowy czy posiadane przez daną firmę patenty. Jak się zatem okazuje, firmy specjalizujące się w wycenach majątkowych oraz aktuarialnych oferują swoim klientom szeroki wachlarz usług.

Zobacz także: biuro aktuarialne.

Share

Dodaj komentarz