Usługi świadczone przez firmę aktuarialną

Z całą pewnością przy prowadzeniu działalności gospodarczej warto korzystać z pomocy doświadczonych specjalistów z zakresu finansów a także ekonomii, którzy oferują usługi tj. wycena znaku towarowego. Pamiętajmy o tym, że takimi wycenami zajmują się licencjonowani a także certyfikowani aktuariusze, którzy posiadają specjalistyczną edukację z zakresu ekonomii oraz finansów.
Na czym polega praca aktuariuszy?
Na początku powinno się objaśnić, że są to specjaliści, którym w głównej mierze opracowują raporty wycen użytych na rzecz różnorakich klientów.

Dotyczy to zarówno firm, niemniej jednak również spółek. Warto pamiętać również o tym, że świadczą usługi takie jak wycena przedsiębiorstwa. Taka wycena powinna posiadać miejsce w przypadku, o ile posiadacz firmy planuje jej sprzedaż, niemniej jednak także w sytuacji chęci rozszerzenia działalności, a zatem np przejęcia innego przedsiębiorstwa. Prócz tego, warto zlecić taką wycenę, jeśli chcemy zoptymalizować naszą firmę pod kątem podatkowym. Wycena świadczona przez aktuariuszy dotyczy również wartości niematerialnych oraz prawnych, a zatem jest to między innymi wycena marki. Warto wspomnieć o tym, że są to również usługi dotyczące oceny oraz analizy projektów, np modernizacyjnych czy też restrukturyzacyjnych. Wyceniane są także instrumenty finansowe wykorzystywane przez firmy w działalności, a zatem przykładowo obligacje, czy także produkty finansowe takie jak pożyczki i kredyty. Firmy aktuarialne oferują też usługi takie jak test na utratę wartości aktywów. Są to zatem usługi kompleksowe dostosowane do potrzeb różnych klientów.

Polecana strona: biuro aktuarialne.

Share

Dodaj komentarz