Sklep z karniszami

Czym jest karnisz? To nic innego jak układ dekoracyjnych rurek, które znajdują się nad oknami w naszych mieszkaniach. Karnisze mogą składać się z jednej lub dwóch rurek.

Te umiejscowione są na specjalnych, przytwierdzonych do ściany konsolach. Na karniszach zwykle znajdują się specjalne uchwyty, na które mówi się żabki do karniszy. Służą one bowiem do chwytania tkanin jakie wiesza się w oknach. Nowoczesne karnisze spokojnie bez żabek się obywają i wówczas składają się tylko konsol i rurek, na których wprost, za poradą tuneli, przelotek czy szelek, umieszcza się firany czy zasłony.
W wielu domach obecnie nie wieszane są karnisze, bo wielu ludzi nie preferuje wieszać w oknach firan. Oni zwykle decydują się na rolety i jedynie one gwarantują im pewien odcinek intymności. Rezygnacja z karniszy nie wynika w tych przypadkach z oszczędności. Gdy ludzie rezygnują z karniszy to raczej jedynie dlatego, że nie widzą potrzeby posiadania firan w mieszkaniu lub nie wolą męczyć się z ich praniem i wieszaniem. Takie rozwiązania najczęściej spotyka się w domach i mieszkaniach, które urządzane są w innowacyjny sposób. Tradycjonaliści zwykle odwiedzają sklep z karniszami, kiedy urządzają lub remontują swoje mieszkania. Oni zazwyczaj nie pragną rezygnować z karniszy, bo doceniają kiedy w oknie wisi delikatna firanka. Tym bardziej, że tworzy się je w wyłącznie pięknych wzorach i kolorach, że bez wątpienia moa one udekorować właściwie każde pomieszczenie i korzystnie wpłynąć na jego wygląd. Nawet jeżeli już należy je prac i ich wieszanie nie jest najłatwiejszym misją.
Polecana strona: karnisze.

Share

Dodaj komentarz