Każdy chce mieć śliczny ogród

Niektórzy ogrodnicy nie wyobrażają sobie pielęgnacji ogrodu bez konewki i węża ogrodowego. Wszystkie te czynności mają swój niezaprzeczalny urok i specyficzny charakter.

Największą ich złą cechą jest czasochłonność i energia potrzebna do podlewania roślin. Problemem dla osoby starszej, może być przeniesienie ciężkiej konewki. Czy w takim razie polecam zainteresować się systemami do automatycznego nawadniania ogrodów? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie!
Przede wszystkim spróbujmy krótko scharakteryzować działanie takiego systemu: składa się on z sieci rur i zraszaczy umieszczonych w ziemi i podłączonych do źródła wody. O wybranych porach (lub według wskazań czujników) uruchamia się on by podlać rośliny odpowiednią dawką życiodajnej wody. Budowa i działanie takiego systemu są intuicyjneproste, a poza tym daje możliwość zaoszczędzić bez liku czasu na podlewaniu. Nawadnianie ogrodów dzięki temu stało się dosłownie bezobsługowe. Stąd obecne projekty ogrodów, powyżej pewnej powierzchni, niemalże w każdej chwili zawierają wbudowany taki system.
Projektowanie ogrodów z systemem nawadniającym zdobywa coraz większe uznanie w świecie budownictwa. Kiedyś automatyczne zraszacze mogliśmy spostrzec wyłącznie na boiskach najwyższych lig, w tym momencie stają się produktem do domowego użytku. Zakładanie ogrodów zmieniło dzięki temu swój charakter, tak samo jak ichniejszym pielęgnacja. Choćby dla wielu jest trudne do zniesienia pożegnanie się z ciężką konewką, to zadowolenie przychodzi po czasie, kiedy taka osoba przestaje odczuwać niedogodności powiązane z przenoszeniem wielu litrów wody na bardzo duże odległości. Choć ręczne podlewanie kontroluje się i wciąż będzie się sprawdzało w przypadku nieznacznych ogródków, to jeżeli teren naszej zieleni jest dość duży, inwestycja w taki system na pewno będzie się opłacać. Zyskamy multum czasu, który będziemy mogli poświęcić na odpoczynek w naszym ogrodzie.
Warto zobaczyć: projektowanie ogrodów wielkopolska.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz